Wodne szaleństwo, czyli lot na Flyboardzie
Za każdym razem, gdy broszura gwarantuje ci wodne szaleństwo, czujesz się rozczarowany, bo co prawda była woda, ale jakoś za mało szaleństwa? Z Voucherem od Wyjątkowego Prezentu dostaniesz dokładnie to, czego szukasz. Flyboard to w naszym kraju wciąż stosunkowo nowa atrakcja, ale z każdym rokiem zyskuje rzesze nowych żądnych ciekawych przeżyć zwolenników. Czym właściwie jest? Połączeniem zabawy w wodzie z unoszeniem się w powietrzu! Włóż specjalne buty i naucz się utrzymywać równowagę, podczas gdy wąż pompujący wodę pod ciśnieniem, znajdującą ujście pod twoimi stopami, uniesie cię w powietrze. Wysokość twojego lotu zależeć będzie tylko od ciebie.
Jak działa Flyboard?
Flyboard to wyjątkowe urządzenie, które służy do wykonywania ekstremalnych sportów wodnych. Na urządzeniu można wykonywać rozmaite akrobacje w wodzie oraz w powietrzu. Warto zauważyć, że na flyboardzie możemy, wnieś się nawet na 18 metrów ponad poziom wody! Siłą napędową każdego flyboarda jest skuter wodny o mocy co najmniej 100 – 150 koni mechanicznych. Jednak swoboda ruchu na urządzeniu jest ograniczona długością węża, który zazwyczaj ma ok. 18 – 23 metrów. Moc turbiny skutera jest wykorzystywana do wytworzenia dwóch strumieni wody pod ciśnieniem, które unoszą urządzenie nad powierzchnię wody i pozwalają na kontrolę toru lotu.
Rozwinięcie idei Flyboardu
Miałeś już okazję wypróbować Flyboardu i chciałbyś móc spróbować czegoś nowego? Ekstremalne sporty wodne są możliwe dzięki przeróżnym urządzeniom, które pozwalają na niesamowite akrobacie w wodzie oraz w powietrzu. Przykładowo
Hoverboard, czyli ekstremalny lot na desce to nowe, innowacyjne podejście do surfowania. Teraz, zamiast śmigać po falach, możesz okiełznać wodę i wykonywać ewolucje w powietrzu. Natomiast
Jet Pack, czyli odrzutowy plecak to innowacyjny sprzęt napędzany wodą pod wysokim ciśnieniem. Dysze zasilane przy pomocy skutera wodnego, mogą wynieść Cię na wysokość ponad dziesięciu metrów i pozwolić pędzić kilkadziesiąt metrów na godzinę. Kiedy nauczysz się współpracować ze swoim sprzętem, zacznie się prawdziwa zabawa. Stań się jednym ciałem ze swoim
Flyboardem lub którąś z jego alternatyw i poruszajcie się we wspólnym rytmie. Kiedy już ci się to uda, przyjdzie czas na pierwsze ewolucje. Przygotuj się na to, że swoje sukcesy będziesz musiał okupić proporcjonalną liczbą upadków. Ale nie przejmuj się, nie odczujesz bólu. Pomogą ci jedynie szybciej nauczyć się kontroli. Wyrusz więc nad najbliższe jezioro i wybierz swoją wersję wodnego szaleństwa z odrzutowym sprzętem.
Bezpieczeństwo na Flyboardzie
Serce FlyBoardu to turbina skutera wodnego dzięki, której uczestnik może unieść się na wysokość 8 metrów. Możesz spróbować tego emocjonującego sportu wodnego pod okiem profesjonalistów z FlyBoard Team Poland. Podczas zabawy możesz liczyć na pomoc instruktora, który kontroluje ciśnienie strumienia wody. Dzięki temu zabawa jest całkowicie bezpieczna, a Ty możesz skupić się na wykonywaniu ewolucji. Aby dobrze bawić się podczas realizacji prezentu FlyBoard, nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności, a instruktorzy podczas szkolenia udzielą uczestnikowi wszelkich potrzebnych wskazówek jak bezpiecznie korzystać z tego urządzenia.
Ciekawostki o Flyboard Zapata
Świat wodnych wrażeń zyskuje coraz większe grono miłośników, stąd też większe zainteresowanie sportami wodnymi. Nie brakuje też ciekawostek, dobrze wiedzieć, że Flyboard został wynaleziony przez mistrza świata w pływaniu na skuterach wodnych i założyciela przedsiębiorstwa Zapata Racing, Franky’ego Zapatę w 2011 roku. Wielu znawców uważa, że serce FlyBoardu to turbina skutera wodnego dzięki, której uczestnik może unieść się na wysokość nawet 8 metrów. Co jeszcze ciekawe Water Jet Pack został zaprojektowany i wyprodukowany w Stanach, a pierwsze prototypy powstały na potrzeby armii. W 2019 Franky Zapata przeleciał nad kanałem La Manche, aby uczcić 110 rocznicę pierwszego przelotu nad tym kanałem (przelotu dokonał Louis Blériot samolotem jednopłatowym). W tym samym roku Zapata wziął udział w paryskiej defiladzie z okazji 14 lipca, lecąc na flyboardzie. W tym dosyć nowym sporcie oczywiście nie brakuje rozgrywek, pierwsze zawody zorganizowane przez Polski Związek Hydro-odrzutowy odbyły się w 2014 roku w Dębnie. W historycznych, pierwszych zawodach wystartowało 9 zawodników.