Filtruj lokalizacje
Wybierz
Filtruj ilość uczestników
Wybierz
filter|by_suppliers
Wybierz
filter|by_type
Wybierz
Seans w kinie to dla wielu z nas sprawdzony pomysł na spędzenie wieczoru z bliską osobą lub paczką przyjaciół. Jeśli i Ty uwielbiasz przeżywać emocje wraz z filmowymi postaciami (w końcu ciemność sali kinowej dobrze kryje łzy, a obok w ciszy pochlipują inni), postaw na seans w kinie dla dwojga. Możesz skorzystać z niego, by spędzić romantyczne chwile z drugą połówką, rodzinny wieczór z mamą, tatą, siostrą czy bratem, a także podarować go bliskim i przyjaciołom. W końcu kto z nas nie lubi od czasu do czasu dać się ponieść wartkiej akcji lub grozie dobrego filmu?
Początków historii teatru należy szukać w starożytnej Grecji, gdzie w 543 roku p.n.e. odbyły się pierwsze Wielkie Dionizje. Teatr rozwijał się również w starożytnym Rzymie, a następnie został zaadaptowany przez chrześcijańskie średniowiecze. Od oświecenia nastąpił powrót do antycznych koncepcji teatru, które jednak uległy znacznym modyfikacjom. Rozwijał się teatr neoklasycystyczny. Osobnym zjawiskiem na tle epoki była twórczość Szekspira. Przełomowa dla teatru była Wielka Reforma z XIX wieku. Narodził się teatr realistyczny i naturalistyczny. Dwudziestolecie międzywojenne to czas nowych koncepcji teatralnych Artauda i Witkacego. Po II wojnie światowej rozwinął się awangardowy nurt teatru, którego jednym z głównych celów było zburzenie granicy między widzem a aktorem. Równolegle różnorodne formy teatralne rozwijały się w Azji, Afryce, obu Amerykach. Wielka reforma teatru to całokształt przemian w teatrze europejskim na przełomie XIX i XX w. postulujących uznanie teatru za sztukę samodzielną i przyznających reżyserowi rolę twórcy teatru – inscenizatora. W dwudziestoleciu międzywojennym dominowała w teatrach świata sztuka popularna, nieszukająca nowatorskich rozwiązań, kontynuująca osiągnięcia teatru realistycznego. Na scenach Europy i Ameryki stale gościły dzieła klasyków (głównie Szekspira). Rozwijały się też nurty, powstałe w minionych dekadach. Dynamicznie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, działał teatr amatorski. Jeszcze przed 1920 rokiem Geoffrey Whitworth powołał British Drama League (Brytyjskie Stowarzyszenie Dramatyczne), wspierające działalność scen amatorskich. Nieprofesjonalne teatry powstawały we wszystkich krajach Europy, w Rosji rozwijały się sceny robotnicze. Historia teatru jest niezwykle rozległa oraz szalenie ciekawa, szczególnie to jak w ciągu lat zmieniało się pojęcie „teatr”.
Kino. Od jego początków ciągle coś się w nim zmienia. Początki kina sięgają lat dwudziestych. Wtedy kino odgrywało rolę rozśmieszenia odbiorcy i zachęcenia go do przemyśleń na temat wyświetlanego filmu. Początkowo kino było nieme, jednak każdy znalazł w nim coś dla siebie i każdy interpretował je na swój własny sposób. Pierwszym reżyserem był Charlie Chaplin, który kręcił krótkie filmiki, w których bohaterem był biedny bezdomny. Chciał pokazać odbiorcy, że mimo biedy życie może mieć swoje dobre strony. 3D może i brzmi nowocześnie. Jednak zjawisko stereoskopii zostało dobrze zbadane już w XIX wieku. Do kina zawędrowało po latach bawienia ludzi na festynach i jarmarkach. Reżyser i samouk Edwin S. Porter, pierwszą projekcję 3D zaprezentował w czerwcu 1915 roku. Pierwszy film 3D nakręcono dopiero w 1922 roku, a sama technologia na drugi start musiała czekać do lat 50-tych. Chociaż kino pojawiło się znacznie później niż teatr, to możemy prześledzić niezwykły rozwój kinematografii, która w ekspresowym tempie zmieniła się w ciągu kilkudziesięciu lat.
Już od dawna najlepsze randki oraz spotkania odbywają się przy dobrym filmie bądź inspirującej sztuce. Wolny wieczór warto spędzić we dwoje na wygodnych fotelach i całą uwagę poświęcić swojemu towarzyszowi oraz niezapomnianemu filmowi. Seans w Kinie dla Dwojga będzie idealnym rozwiązaniem, by po raz kolejny zanurzyć się w wyświetlaną fabułę — a może impulsem, by wreszcie wybrać się na projekcję. Sala kinowa ma też swoją niepowtarzalną atmosferę, która sama w sobie jest przepisem na doskonałą randkę. Spektakl w Teatrze Kamienica jest odpowiednim miejscem na spędzenie miłego wieczoru tylko we dwoje. Wspaniała atmosfera udzieli się każdemu, kto jest zainteresowany sztuką. Spektakl dostarczy Wam wiele przyjemności dzięki ciekawej oprawie scenicznej i historii. A jeśli uwielbiacie romantyczne wypady, to nie może zabraknąć niezwykłej kolacji! Dlatego Kolacja we Dwoje i Spektakl w Teatrze Sabat to coś idealnego! Przekraczając próg Teatru Sabat, przeniesiesz się do szalonych lat 30-tych. Elegancja i wytworność pełna przedwojennego smaku łączy się tu z typową polską gościnnością i secesyjnym klimatem rewii i kabaretu. Teatr Sabat to wybitni wokaliści, wspaniała i zaskakująca obsada aktorska, utalentowani muzycy. Do tego niezwykle widowiskowe choreografie najlepszych tancerzy czarujących kolorowymi i pięknymi strojami scenicznymi. W repertuarze teatru znajdują się spektakle rewiowe, muzyczne, kabaretowe i musicalowe.